fb
Slevové akce Nezávazná objednávka Kontakt 607 602 607, 775 628 429
stehovani@dohodou.cz
Nezávazná poptávka
Nezávazná poptávka
*
*
Rozšířený
formulář

Jak a do čeho mám věci zabalit?

Krabice na stěhování a další tipy

Tak a už je to tady! Už víte, kam se budete stěhovat, přemýšlíte tedy, kdy přesně se budete stěhovat. V momentě kdy se pro termín rozhodnete váš úkol je jasný – vše zabalit sami nebo tuto službu nechat na profesionálech.

Projděte si byt, radši dvakrát, třikrát a uvědomte si rozsah práce. Představujte si, co všechno bude potřeba udělat. Říkáte si, že to bude na hodinku? Nebo naopak, že to nemůžete zvládnout sami.  Doporučuji si částečně při zabalení osobních věcí uklidit a zbavit se nepotřebných papírů atd. Balení vám také usnadní správný partner.

 

Koho si mimo stěhovací služby na stěhování vzít na pomoc? 

Základ každé výbavy pro balení věcí tvoří bedny na stěhování, ideálně tzv. přepravky. Ušetříte, když si sami do nich kuchyňské nádobí, porcelán, knihy, oblečení, povlečení i drobnou elektroniku zabalíte.

Krabice na stěhování by měly být tak akorát, plus mínus v rozměru 52x 39 x 24 cm. Měly by mít pevné dno i víko, měly by unést 30kg (ale pozor snažte se obsah kombinovat a plnit přepravky na cca 20 kg) a musí být dobře stohovatelné. Každou si popište, popřípadě označte za křehkou či NEKLOPIT

 

Plánujete-li stěhování v předstihu a máte zálusk na krabice o banánu, buďte trpěliví, nejste totiž sami…

1.      Ano banány mají všude, naštěstí na ně už nestojíme fronty, ale často je supermarkety používají jako vratky, to znamená, že do nich vkládají prošlé potraviny a odesílají je pryč. Jako vy, snaží se přece ušetřit.

2.      Budete muset jezdit sem a tam, sbírat jednu, dvě, tři a budete muset přijmout tuto činnost jako váš nový koníček, dovolenou v supermarketech, protože jinak to nebude příjemné. A i tak, kdo to má rád?

3.      Krabic od banánů budete potřebovat totiž pravděpodobně 10, 20, 30..i víc.

4.      Přemýšlejte tedy, jak dlouho je budete shánět? A hlavně taky, kam je do stěhování uskladníte?

Stěhovací služby s balením před stěhováním zákazníkům pomáhají, od toho je tu máme a platíme jim za to! Cítíte, že banánovky jsou přežité? Neváhejte nás kontaktovat a my vám krabice dodáme ještě dnes! Krabice rozvážíme přímo k vám domů i ve večerních hodinách a v den na který se domluvíme.

 

Bublinková folie místo novin

Nezbytným pomocníkem je výplňový a ochranný materiál, polystyreny, molitany a také noviny a bublinkové fólie. Pořizovaní cena novin je minimální, popř. můžete použít letáky, které chodí denně do schránky. Noviny mají dvě nevýhody – tiskařská barva z papíru pouští a zašpiní porcelán a neochrání křehké věci tak, jako bublinková fólie. Stěhovací služba dodá pro vaše stěhování veškerý materiál i bublinkovou fólii a vy tak můžete stěhovat své cennosti s maximální pomocí a bezpečně.

 

Smršťovací fólie, výborný způsob fixace

Do této fólie doporučujeme zabalit prakticky veškerý nábytek, ledničku, pračku, čalounění křesel a pohovek. I když při stěhování dáváme maximální pozor, tak počasí a přírodě neporučíme. Dále se kolikrát stěhuje ve výtahu, kde se kolikrát nechceme ani opřít v kabátu nato to tak vyleštit matrací… Smršťovací fólie ochrání váš nábytek i spotřebiče před poškrábáním, vlhkostí a nečistotami, stěhovací služby vám bez tohoto základního provedení obalení nedají záruky na drobné poškození.

 

Izolepy, štítky a popisovače

Izolepa je skvělý vynález moderní doby. Ale s výběrem té vhodné, která nenávratně neponičí nábytek vám stěhovací firma ráda pomůže. Během stěhování ji mějte stále při ruce. Tu je potřeba přilepit šroubky k poličce, tam zase šuplík, či poznámku, tam spojit bublinkovou fólii. A fix či propiska? Bez té se 100% po přestěhování a vybalování strašně nadřete, protože rozbalíte skleničky v ložnici a knihy v kuchyni. Všechny krabice je potřeba popsat, co v nich je a do které místnosti která v novém bytě přijde!

Zajímá vás jak stěhovat svépomocí?