fb
Slevové akce Nezávazná objednávka Kontakt 607 602 607, 775 628 429
stehovani@dohodou.cz
Nezávazná poptávka
Nezávazná poptávka
*
*
Rozšířený
formulář

Stěhování v zimě

Máte pocit, že myšlenka stěhování v mrazivý a chladný den zní trošku bláznivě? Přiznejme si, že zimní počasí neposkytuje vždy ideální podmínky, ale může se stát, že je nutné se stěhovat i v zimě.

 

Dobré rady pro pohy v zimních měsících

Zimní měsíce jsou často méně vytížené a dobou k pohybu méně ideální, ale budete mít snazší výběr k rezervaci termínu a časů. I zajištění výtahu v budově, a to může vést k levnějšímu stěhování, než stěhování ve špičce.

 

Věci, které si musíte pamatovat při stěhování v zimě

Zimní stěhování může být složité, ale s chytrým plánováním to může být jednodušší, než si myslíte. Zde je několik nejdůležitějších věcí, které je třeba vzít v úvahu při plánování zimního přestěhování.

 

Být víc flexibilní.

Zimní počasí může být extrémně nepředvídatelné, takže buďte připraveni na cokoli. Podívejte se na počasí v týdnech které se hodí pro vaše přestěhování. Pokud nastane sněhová bouřka v den, kdy byste se měli přestěhovat, možná budeme muset váš nábytek vystěhovat druhý den.

 

Být připraven

Den stěhování je den vždy docela rušný, takže si to chce zabalit a zařídit vše potřebné v předstihu. V ideálním případě byste měli mít všechno zabalené a připravené den a vice předtím, než se objeví stěhováci ve dveřích. Vyčlenění si času na balení vám ušetří spoustu času a peněz.

 

Připravte si svůj nový domov

Pokud dojde ke sněžení v den stěhování, budeme muset před nakládáním vynaložit trochu více přípravných prací. Pomocí sněhové lopaty vyhrneme sníh a vyčistíme širokou cestu z vašeho domu, tam kde bude nákladní vůz zaparkován. Sůl nebo písek na kluzké povrchy je dobré již mít nachystané předem - rozhodně nechceme, aby někdo z vaší rodiny nebo z našich stěhováků uklouzl, když ponese něco těžkého nebo křehkého. Pokud silně prší nebo sněžení, zabalíme vaše předměty velice extra dobře, aby vaše předměty zůstaly suché.

 

Chraňte své předměty

V případě silného sněhu nebo deště při stěhování dojde k navýšení rozpočtu za obalový materiál. Na to je dobré být předem připravený. Stěhovací krabice od nás jsou zajištěné  páskou dostatečně a robustně, aby odolaly dešti. Nicméně, pokud očekáváte poměrně těžké deště, mohlo by být vhodné vložit krabice do plastických pytlů nebo přepravek. Možná si je budete moci pronajmout včas.
Pokud máte umělecká díla ke stěhování, měla by být zabalena v plastovém obalu nebo pokrytá strečovou folií, aby se voda nedostala dovnitř. Jakékoli oblečení a textil může být také zabalen do odpadkových pytlů, aby byly chráněny před deštěm. Dřevěný nebo textilní nábytek může být zabalen do folie a to je chrání před slabým deštěm. Nábytek může být také zabalen v plastovém obalu, což je dobrý nápad, pokud očekáváte velké množství deště.

 

Dejte si čas navíc

Když počasí nebude spolupracovat, je nutné plánovat i zpoždění. Sníh, led nebo silný déšť mohou způsobit zpoždění v dopravě a určitě ovlivní, jak dobu při nakládce tak k přesunutí všeho na nové místo. Udělejte si dostatek času na stěhování - je lepší skončit dříve, než očekávat krátký čas a být zklamaný.